Греція відмовляє священникам РПЦ у візах після загострення відносин через Україну

Служителі Російської православної церкви мають проблеми з отриманням шенгенських віз через консульство Греції у зв’язку з конфліктом між РПЦ і Константинопольським патріархатом через питання надання автокефалії Українській православній церкві.

Про це пише BBC з посиланням на джерела.

«Це політика грецького уряду. Тепер священики РПЦ сприймаються як потенційні шпигуни і агенти впливу», – розповіло джерело, близьке до Константинополя.

У той же час джерела в РПЦ і Константинополі підтвердили, що проблеми з візами у російських церковників пов’язані з процесом надання томосу УПЦ.

«Константинопольський патріархат бореться із російською церквою за вплив у православному світі. У Московського і Константинопольського патріархатів зараз гострі відносини через Україну, – розповіло джерело, близьке до Синоду РПЦ.

На початку липня Греція вислала двох російських дипломатів і заборонила в’їзд до країни іще двом росіянам. За даними грецьких ЗМІ, росіян звинуватили у спробі незаконного збору інформації і підкупі грецьких чиновників. Російські дипломати нібито намагалися втрутитися у відносини Греції і Македонії.

Джерело ВВС, близьке до Константинополя, розповіло, що росіяни могли намагатися вплинути на рішення щодо питання невизнаної Македонської церкви, яка, як і Українська, попросила визнання у Константинопольського патріархату.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявляв, що УПЦ КП може не отримати автокефалію через сильний протидії цьому третьої сторони.

admin