Російська церква, яка маскувалася під українську московського патріархату, є інструментом впливу в Україні, – Луканов

Про автокефалію у ФБ зустрічаю багато глупства. Мовляв, інші ракети запускають, а наші з усяким релігійним мракобіссям возяться.

Ще дехто пише, що влада використає незалежну українську церкву для встановлення тут деспотії. Мовляв, держава не має втручатися у справи церкви. І тому подібні нісенітниці.

Пишуть таке або просто ідіоти, або корисні ідіоти. Поки вони вимагають, щоб наша держава не втручалася у справи церкви, то сусідня держава дуже навіть втручається у її справи. А робить це з однієї практичної причини: російська церква, яка маскувалася під українську московського патріархату, є інструментом впливу в Україні. Власне. є зброєю, яку використовують у війні проти нас. Саме московські попи на території України переховували російських диверсантів і навіть зберігали у себе зброю. Саме московські попи благословляли бандюків на Донбасі і в Криму на війну з Україною.

Ті, хто протестує проти участі української держави у отриманні Томоса для української церкви, полегшує ворогові його війну проти нас. Вони готові пожертвувати автокефалією української церкви, аби тільки держава не втручалася. Москва їм красно подякує за це. До речі, українська держава не втручалася у справи церкви. Вона лише сприяла процесу надання автокефалії.

Це як в анекдоті про принципового Джо, який поперся на зелене світло, коли на пішоходний перехід вилітала машина на швидкості 100 км. Джо загинув під її колесами. Але не просто загинув, а з усвідомленням власної правоти.
Якщо для нашого виживання потрібно було б, щоб держава втрутилася у справи церкви, то я особисто готовий був би пожертвувати принципом невтручання у церквоні справи. Бо коли принципи заважають виживати. то від цих принципів треба відмовитися. Бодай на якийсь час. Поки не зникне ризик для життя.Юрій ЛУКАНОВ

admin