«Безсмертний полк» завершив проросійський марш у Києві: затримані та словесні перепалки

У Києві 9 травня пройшла проросійська акція «Безсмертний полк», на яку вийшло близько 4 тисяч учасників. Люди тримали в руках портрети учасників Другої світової війни. Біля Меморіалу вічної слави учасники акції скандували: «Фашизм не пройде!», а українські активісти вигукували: «Рашизм не пройде!» та «Серп і молот – смерть і голод!»

Біля станції метро «Арсенальна», звідки стартувала акція, були розташовані рамки металошукачів, чергувала поліція. Правоохоронці в самому метро працювали в посиленому режимі, іноді на виході перевіряли окремих молодиків. По завершенню акції в поліції повідомили, що всі заходи до 9 травня в Києві пройшли мирно і без суттєвих порушень.

Читайте також: Заборонена акція на 9 травня: хто стоїть за українською версією «Безсмертного полку»

Щоправда, перед початком акції стався конфлікт: активіст помітив в одного з учасників зображення забороненої в Україні георгіївської стрічки. Сталася невелика сутичка, але конфлікт швидко врегулювали працівники поліції діалогу.

Вже біля самого меморіалу українські активісти спробували зірвати пілотку з червоною зіркою з жінки, оскільки це заборонена символіка. На це у відповідь від жінки пролунала лайка та прокольони.

Загалом поліція доставила до райвідділу поліції 3 людей через використання георгіївської стрічки та портрету Йосипа Сталіна. Щодо двох із них склали адмінпротоколи за використання забороненої символіки

Присутні проукраїнські активісти вигукували, що 9 травня – це день пам’яті, а не свято. Адже у Другій світовій війні загинули мільйони людей.