Біля Сонця знайшли нову планету: деталі неймовірного відкриття

Телескоп Обсерваторії Ла-Силья в Чилі, можливо, відкрив другу екзопланету, яка обертається навколо червоного карлика Проксима Центавра.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, подробиці повідомляє Популярна механіка.

Напередодні інструмент High Accuracy Radial velocity Planet Searcher, який встановлений на телескопі, підкинув загадку вченим, виявивши ще одного кандидата на звання екзопланети.

Попередньо відомо, що маса об’єкта мінімум в шість разів перевищує Земну, планета ймовірно знаходиться на відстані 1,5 астрономічної одиниці від Проксими Центавра. Іншими словами, орбіта екзопланети розташовується далеко за межами жилої зони зірки. Рівноважна температура (теоретична температура, яку мала б планета, якби була абсолютно чорним тілом, яке нагріває тільки зірка, навколо якої планета звертається) на планеті близько -234 градуси Цельсія.

Зазначимо, що Проксима Центавра знаходиться від Сонячної системи всього в 4,2 світлові роки. Поки офіційно відомо, що обертається навколо червоного карлика одна планета Проксима Центавра b. Розміром вона приблизно за Землю.

Біля Сонця знайшли нову планету: деталі неймовірного відкриття

Як повідомлялося раніше, NASA зробить спробу зв’язатися з інопланетянами — американське космічне агентство готується провести випробування нової системи зв’язку, що працює в рентгенівському діапазоні.

Нещодавно телескоп Spitzer», який призначений для вивчення космосу в інфрачервоному діапазоні, отримав зображення «метелики» — області, де активно утворюються масивні гарячі зірки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.