Богдан назвав можливу дату проведення дострокових парламентських виборів

Найбільш допустима дата проведення позачергових парламентських виборів – 21 липня 2019 року. Ймовірно, вже завтра збереться позачергова сесія для ухвалення змін до Закону про вибори народних депутатів.

Про це в ефірі телеканалу ZIK, біля Адміністрації Президента, заявив радник Володимира Зеленського Андрій Богдан.

«Ми бачимо для себе найбільш допустиму дату проведення голосування 21 липня 2019 року. Зараз ще тривають консультації із ЦВК щодо процедур самих виборів», – повідомив Богдан.

Він розповів: можливе буде ухвалене рішення звернутись до Голови ВР Андрія Парубія щодо скликання на завтра позачергової сесії і ухвалення змін до закону про вибори народних депутатів.

«Зараз є розуміння, що, можливо, будуть проголосовані зміни до Закону про вибори народних депутатів, які скасовуватимуть мажоритарну систему і залишиться лише пропорційна. Додатковою умовою таких змін може бути пониження прохідного бар’єру до 3%», – повідомив Богдан.

Окрім того, за його словами, ще одним важливим моментом є зменшення строків тендерних закупок, які проводитиме ЦВК в процесі проведення волевиявлення.

«На наш погляд, ці три головні питання будуть поставлені перед ВР у найближчий термін», – підкреслив радник Зеленського.

Він зазначив: ВР діятиме аж до складення присяги нових парламентарів. Тож вони мають можливість ухвалити усі необхідні закони.

«Інше питання – явка депутатів і виконання ними повноважень», – підкреслив Андрій Богдан.

Як повідомлялось, вчора новообраний Президент Володимир Зеленський склав присягу на вірність народу України. Під час своєї інавгураційної промови він заявив про заявив про розпуск Верховної Ради.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський