Борг за газ споживачам без лічильників нараховано заднім числом

Партія «Наш край» вимагає від уряду терміново прийняти постанову про перерахунок та скасування боргу за газ споживачам без лічильників.

«Проблема виникла через дії уряду, тому він і має її вирішити», –

повідомив співголова партії «Наш край»

Співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак заявив про вимогу виправити наслідки дій уряду і терміново прийняти постанову про перерахунок та скасування боргу за газ, раптово утворився у 3,5 млн сімей, що не мають лічильників. 

Борг споживачів газу без лічильників перед газовими компаніями нарахували заднім числом внаслідок змови уряду та олігархів, переконані в «Нашому краї».

«3,5 мільйона сімей, які готують їжу і підігрівають воду газом, але не мають лічильника, платять за газ фіксовану суму. До травня 2015 р. вважалося, що один споживач спалює від 6 до 18 кубічних метрів газу на місяць (в залежності від встановлених побутових приладів: плитки і водонагрівача). У травні ця норма була знижена до 3-9 кубів. І люди відповідно почали платити вдвічі менше. Але вже на початку 2016 року Вищий адміністративний суд скасував цю норму, довівши, що уряд «поліпшило життя» громадянам з великою кількістю порушень законодавства. Таким чином люди автоматично стали боржниками. Але це не їх вина. Це вина уряду. А точніше – змова чиновників і олігархів», –

зазначив Олександр Мазурчак.

Тому, зазначив він, у разі споживання газу без лічильника за кожного, хто зареєстрований в квартирі, доведеться додатково сплатити від 194 до 582 гривень.