Чого очікувати від «Нацдружин» в другому турі виборів: відповідь Авакова

Глава МВС України Арсен Аваков переконаний, що 21 квітня під час другого туру виборів не буде інцидентів з невеликими радикальними силами.

В ефірі телеканалу «1+1» глава МВС сказав, що на кожну радикальну групу вистачає швидкого державного апарату впливу.

Читайте також: Жорсткі протести націоналістів: кому це вигідно?

«Я не бачу загроз від «Нацдружин» і від «Національного корпусу». Позиція Білецького зрозуміла, ми проводили з ним зустріч, зокрема щодо забезпечення виборів без тиску. І я не думаю, що в організації «Січ» достатньо сил або бажання дестабілізувати ситуацію», – розповів Аваков. 

За його словами, він впевнений, що українці побачать, що не буде жодного інциденту в другому турі. 

Хто такі «Національні дружини»? У травні 2017 року ветерани полку Нацгвардії «Азов» зареєстровали ультраправову організацію. Нині вона налічує близько тисячі осіб. Метою групи є забезпечувати охорону порядку на вулицях та обороняти країну від зовнішньої агресії.

2018 рік запам’ятався, зокрема, силовими акціями від «Нацдружин»: бійками із забудовниками, показовим викриттям напівлегальних казино у мережі лотерей «МСЛ», нападом на ромський табір у Києві.

Що відомо про інцидент з «Нацдружинами» перед першим туром виборів?
Перед виборами 31 березня на «зустрічах» Порошенка в межах його передвиборчого туру у різних містах України відбулися регулярні акції протесту. Активісти вийшли на мітинги після оприлюднення журналістами проекту «Наші гроші» корупційних схем в «Укроборонпромі».

Все почалось зі столиці України. Кількасот активістів «Національних дружин» та «Національного корпусу» прибули 3 березня до Козина під Києвом, щоб пікетувати будинок сина першого заступника секретаря РНБО Ігоря Гладковського. З того часу протести активістів набирали обертів по всій Україні.

ЯКІ ЩЕ АКЦІЇ ВЛАШТОВУВАВ НАЦКОРПУС?

  • 28 бер
    2019