Із ситуації, що склалася у Керченській протоці, Україна вийшла переможцем, – Пономарьов

Унаслідок ситуації, яка склалася у Керченській протоці і в якій Україна вийшла переможцем, нині питання Криму та решти окупованих українських територій знову «у порядку денному».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив депутат Державної Думи Росії (2007-2016 рр.) Ілля Пономарьов.

Гість програми зауважив, що загроза з боку Азовського моря для України давно була очевидною, оскільки йдеться про велику протяжність берегової лінії, яка нічим не прикрита

«Я думаю, що Росія припускає, що Україна може перед виборами реалізувати сценарій власного наступу для підвищення рейтингу чинної влади (у зоні проведення ООС. – Ред.). Думаю, що вони (у РФ. – Ред.) роблять це абсолютно демонстративно для того, щоб дати сигнал, мовляв, не намагайтеся так зробити, оборона так званих «ДНР-ЛНР» буде сильною», – зазначив Ілля Пономарьов.

На його думку, кроки із запровадження воєнного стану, які нині вживає українська влада, є правильними. Екс-депутат Держдуми РФ зауважив, що внаслідок ситуації, яка склалася у Керченській протоці, нині питання Криму та решти окупованих територій знову «у порядку денному», і західні країни ці питання нині знову обговорюють.

«Мені здається, що той висновок, який зараз зробив Президент і публічно поставив питання щодо відкриття якоїсь західної військової бази на території України, яка могла би бути прикриттям сухопутного і морського кордону та берегової лінії в Азовському морі, було б абсолютно правильною дією», – зазначив Ілля Пономарьов та додав, що у ситуації, що склалася у Керченській протоці, Україна вийшла переможцем.

Як повідомляли, Президент України Петро Порошенко підписав законопроект, яким передбачене введення воєнного стану в Україні.

Президент Росії Володимир Путін назвав конфлікт в Керченській протоці провокацією української влади.

Нагадаємо, 25 листопада, близько 20:28, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». Поранення отримали шестеро українських моряків.