Ми не забудемо: кого втратила Україна на Донбасі у квітні

Війна триває. Вона продовжує забирати життя. У квітні, який минув, Україна втратила на передовій 14 своїх воїнів. Дехто з них вже мав онуків, а наймолодшому полеглому було всього 20 років…

Яна Червона на псевдо «Відьма» не дожила до свого 40-річчя два тижні. Жінка родом із Харкова, брала участь у місцевому Євромайдані, а коли на Сході почалася війна, стала волонтером. У 2016 році Яна пішла служити до 54-ї ОМБр, а згодом – до 46-го окремого батальйону спецпризначення «Донбас-Україна», де виконувала обов’язки кулеметниці. «Відьма» загинула 2 квітня в Попаснянському районі під час обстрілу – ворожа міна потрапила у спостережний пункт. Удома на Яну чекали мати, чоловік та двоє маленьких дітей.

Яна Червона
Яна Червона

Читайте також: Допомогти своїй армії чи годувати чужу?

Разом із Яною Червоною того дня загинув Олександр Мілютін з позивним «Дєда». Йому було 50 років. Чоловік родом із Бахмута (Донецька область). У 2017 році він прийшов до військкомату, підписав контракт та одразу поїхав на передову. У Олександра залишились сестра (також військовослужбовець) та дочка.

Олександр Мілютін

Юрію Фармагею, військовослужбовцю 57-ї ОМПБр, було 46 років. Він загинув 5 квітня під час бою біля селища Піски – у бійця влучила куля ворожого снайпера. Юрій служив з 2015 року. Він родом з Вінницької області. У чоловіка залишилися дружина, двоє дітей (син служить у морській піхоті) та двоє онуків.

Юрій Фармагей

6 квітня поблизу хутора Вільний (Луганська область) загинуло двоє бійців ЗСУ – Іван Лисиця та Дмитро Стрекнєв. Близько опівночі ворог відкрив вогонь по позиціям українських військових з 82-мм мінометів. Так терористи намагалися виявити системи вогню військовослужбовців ООС. Гранатометник Дмитро Стрекнєв та номер кулеметного розрахунку Іван Лисиця разом із побратимами відкрили вогонь у відповідь і примусили противника припинити обстріл. Однак солдати отримали кульові поранення, які виявилися не сумісними з життям. Іван Лисиця родом із села Карпівка Дніпропетровської області. 3 квітня хлопець відзначив своє 23-річчя. Вдома на нього чекали батьки та брат. Дмитрові Стрекнєву був 21 рік, він родом зі Сватівського району (Луганська область).