Мігранти на півдня зупинили рух поромів Ла-Маншем

Рух поромів між Францією та Великобританією був призупинений у неділю через мігрантів, які забралися на одне з суден

Про це повідомляє dw.com.

Мігранти незаконно пробралися на пором у порту Кале і зірвали рух поромів

Близько півсотні мігрантів у ніч на неділю, 3 березня, прорвали периметр безпеки і забралися на пором, який курсує протокою Ла-Манш між французьким портом Кале та портом Дувр у Великобританії. Внаслідок цього поромне сполучення між двома країнами було призупинене.

Як повідомили у компанії DFDS, яка здійснює пасажирські та вантажні перевезення, зокрема і протокою Ла-Манш, останнього мігранта з порома було знято лише близько другої години дня у неділю. У зв’язку з «операційними причинами» було скасовано чотири рейси між портами Кале і Дувр, повідомили в компанії, інформує агенція dpa.

З французьких портів, зокрема порту Кале, мігранти, які прибули до ЄС та Франції, прагнуть, нелегально перетнувши Ла-Марш, потрапити на територію Великобританії. Дехто з мігрантів помилково вважає, що британська влада не застосовує правила Євросоюзу, згідно з якими нелегальних мігрантів мають повертати до тієї країни ЄС, на територію якої вони вперше прибули.

У Франції діють суворі правила безпеки з метою унеможливити потрапляння мігрантів на територію портів. Так, восени 2016 року французька влада демонтувала великий стихійний табір нелегальних мігрантів у Кале, відомий як «Джунглі». Такі суворі правила безпеки призвели до збільшення кількості спроб перетнути Ла-Манш не поромом, а із використанням невеликих човнів. Торік таких спроб було зафіксовано понад 70, а позаторік – лише 12.