На Донбасі знищена рідкісна російська техніка «Зоопарк». Відео

Бійці полку «Азов» прицільним пострілом влучили по російському комплексу артилерійської розвідки і коригування «Зоопарк-1».

Про це повідомили самі «азовців», інформує Сегодня.

Бійці відзначають, що 23 червня бійці підрозділу «Азова» на Світлодарській дузі вразили комплекс розвідки окупантів, який зустрічається на сході України досить рідко. При спробі завдати вогневе ураження по позиціях полку «Азов» з використанням ствольної артилерії калібру 122 мм і 152 мм засобами технічної розвідки «Азова» було визначено, що противник здійснює коригування з використанням «Зоопарку-1». Цей комплекс є контрбатарейним сучасним радаром, який виробляється у Російській Федерації та поставляється виключно з території цієї держави.

На Донбасі знищена рідкісна російська техніка «Зоопарк». Відео

«Після виявлення «Зоопарку-1» засобами полку в небо було піднято азовський БПЛА, який підтвердив його роботу з околиць зараз окупованого населеного пункту Горлівка. Було зафіксовано, що антена комплексу знаходиться в бойовому положенні, після чого засобами «Азова» було завдано вогневе ураження по зазначеному комплексу», – повідомили військові.

Комплекс «Зоопарк-1» вже неодноразово використовувався ворогом на Світлодарській дузі, перш за все з метою коригування під час обстрілів українських позицій або населених пунктів з використанням ствольної артилерії. Він здатний визначати точки виходу і приходу, починаючи від 72 мінометів, закінчуючи оперативно-тактичними ракетами. Так, наприклад, комплекс здатний коригувати артилерію 122 мм і 152 мм в межах 20-30 км в залежності від рельєфу місцевості. Цей комплекс є дуже рідкісним, навіть в Російській Федерації на озброєнні їх знаходиться дуже мало. Найголовніше, що він дозволяє коригувати артилерію при будь-яких погодних умовах без використання БПЛА і наносити досить точні удари.

Відзначимо, що Україна розробляє свої потужні РЛС. Як повідомлялося, у квітні в Україні представили унікальні військові радари. Нова радіолокаційна техніка зможе відстежити безпілотники і літаки противника.