На Волині лісівники приховують, кому платять за охорону

Волинські журналісти позиваються до лісівників, які приховують інформацію про витрачені на приватну охорону гроші.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

Журналістка Оксана Петрук (Ковальчук) зазначила на своїй Фейсбук-сторінці: «Тут нам з Юрієм Горбачем лісгоспи понадсилали відповіді під копірку. Відмовляються показувати, які охоронні фірми наймають і скільки їм платять».

Вона опублікувала селфі із позовною заявою до Волинського окружного адміністративного суду.

У повідомленні на Фейсбук-сторінці центру розслідувань «Сила правди» йдеться, що журналісти звернулися до суду з позовом на відмову лісогосподарств Волині надати копії договорів з приватними охоронцями та громадськими формуваннями.

«Пам’ятаєте нічні події у воротнівському ботанічному заказнику, що знаходиться на території Ківерцівського лісгоспу? Тоді лісівники залучили чоловіків спортивної статури, щоб вивести з лазні Лісівничого молодіжного центру відпочивальників, які хотіли залишитись інкогніто. Вочевидь, державна лісова охорона не могла впоратись з цим завданням самотужки», – йдеться у повідомленні.

Тож перший позов – до Державного підприємства «Ківерцівське лісове господарство» про забезпечення доступу до інформації.

«Відомо, що протягом 2016-2017 років тільки це підприємство витратило на приватних охоронців майже півмільйона гривень», – йдеться у повідомленні.