Нардеп порадив Патріарху Філарету відкинути амбіції і “просто чекати”

Народний депутат України від Закарпаття Віктор Балога, прихожанин і меценат УПЦ МП, який підтримує надання автокефалії Українській Церкві, вважає, що амбіції та примхи деяких учасників цього процесу повертають ситуацію у 2008 рік, коли також була можливість отримати від Константинополя автокефалію, але тоді візит Патріарха Варфоломія в Київ закінчився безрезультатно.

Про це Балога написав на своїй сторінці у Facebook, передає “Релігія в Україні”.

Зорема, депутат застеріг від поспіху, коментуючи неодноразові висловлювання глави УПЦ КП Філарета та його оточення про доцільність обрання Філарета Патріархом об’єднаної помісної Церкви 

“Однозначно, Філарет заслуговує бути обраним предстоятелем Автокефальної Церкви. Але. Дивлячись на багато розмов і вимог з боку церковних діячів до Варфоломія, здається ми всі робимо непоправиму помилку. Всьому є терпіння і у Вселенського також. Здається, не потрібно робити ніяких брифінгів, заяв, тощо. Потрібно зняти з себе всі титули і просто терпляче чекати. Підкреслюю – просто чекати рішення Вселенського. Тоді не повториться 2008 рік, тоді буде все добре. Це мають розуміти і влада, і духовне керівництво всіх конфесій”, – наголосив політик.