Немислимо: на Донбасі проти ЗСУ пішли бійці з Італії

16 червня заступник глави Нацполіціі В’ячеслав Аброськін в своєму Facebook повідомив, що на минулому тижні підрозділами поліції Донецької та Луганської областей зібрані вичерпні матеріали, які викривають злочинну діяльність трьох найманців з Італії, які за грошову винагороду скоювали злочини відносно народу України. Аброськін зазначив, що трьом іноземцям оголошено про підозру за участь у незаконних терористичних формуваннях.

Варто зазначити, що у лютому 2015 року урядом Італії було прийнято рішення щодо змін у законодавстві, які стосувалися посилення заходів по боротьбі з тероризмом. Зокрема, збільшені терміни покарання за причетність до екстремістської і терористичної діяльності. Кримінальним злочином стає не тільки вербування бойовиків, але й участь у бойових діях на боці терористів. Покарання за цей злочин — шість років ув’язнення. Про це пише «politrada«.

Втім, незважаючи на це, кількість італійських громадян, які воюють на боці терористів так званих «ЛДНР», не зменшується. Мотивація участі громадян Італії у війні на Донбасі різноманітна: від ідеологічних та політичних міркувань і до фінансової винагороди.

На початку червня 2014 року в окупований Донецьк прибувають перші громадяни Італії — представники організації Millennium. Лука Пінтауді і Орацио Марія Гнерре позують з італійським триколором на тлі прапора «Новоросії» в компанії з «народним губернатором» Павлом Губарєвим.