Нинішнє скликання Ради повинно обмежити депутатську недоторканність – член команди Зеленського

Член команди новообраного президента Володимира Зеленського та експерт з антикорупційної політики та керівник Ради громадського контролю при НАБУ Галина Янченко заявила, що нинішньому скликанню Верховної Ради необхідно обмежити депутатську недоторканність.

Про це експерт з антикорупційної політики розповіла в програмі «Он воно як», зазначивши, що обмеження депутатської недоторканності вплине на майбутній склад Ради.

На думку Янченко, обмеження депутатської недоторканності дозволяє вести негласні слідчі дії відносно депутатів, чим полегшує роботу правоохоронних органів з доказовою базою.

«Це одна частина. Друга частина полягає в тому, що ми розуміємо, чому велика частина людей хоче балотуватися до Верховної Ради – це просто такий «щит» проти будь-яких розслідувань. Фактично у нас народні депутати – це «каста недоторканних», які можуть робити абсолютно що завгодно, вони можуть на вулиці вбити людину і ходити до Верховної Ради», – підкреслила експерт.

Водночас, Янченко додала, що обмеження депутатської недоторканності змінить мотиви для людей балотуватися в Раду. За її словами, нардепи, які не проголосують за обмеження депутатської недоторканності, повинні понести політичну відповідальність.

Нагадаємо, радник Володимира Зеленського з питань безпеки і оборони Іван Апаршин вважає, що Донбас можна повернути Україні протягом п’яти років.