Політикам варто нагадати про те, що вони представляють інтереси громадян, – Дмитро Логгінов

Дмитрий ЛоггиновЗатягування часу із перевиборами нової Верховної Ради — це питання політичного виживання для партій, що пройшли в парламент на хвилі революційних змін у 2014 році. Таку думку у колонці на «ЛігаБізнесІнформ» висловив громадський діяч, волонтер Дмитро Логгінов.

На думку громадського діяча, частина парламенту категорично чіпляється за можливість відбути повну каденцію.

«Чому це відбувається? Основний мотив – необхідність отримати додатковий час для того, щоб підготуватися до виборів у жовтні. В першу чергу, це стосується партій, що позиціонували себе як реформаторські, але які так і не змогли продемонструвати результат, який влаштовує виборців», — припускає Дмитро Логгінов.

На думку Дмитра Логгінова, відсутність діалогу між парламентаріями та виборцями сформувала запит на максимально швидкі зміни в українському політикумі. Про це свідчить рекордна підтримка на президентських виборах Володимира Зеленського (73%), і така ж рекордно низька довіра до нинішньої Верховної Ради (8%).

Громадський діяч назвав три основні позитивні аргументи на користь дострокового оновлення Верховної Ради.

«По-перше, обмеженні строки будуть підвищувати політичну конкуренцію. Конкуренція – це двигун не тільки економіки, а й суспільно-політичних змін. По-друге, у разі дострокових виборів часу для політичних маневрів не залишається. Немає можливості домовлятися, проводити довгі перемовини, створювати сітки підкупу виборців тощо. По-третє, в політичному полі з’явилися суспільно-політичні ініціативи із ліберальними поглядами та новими людьми», — наголосив Дмитро Логгінов.

Нагадаємо, 20 травня відбулася інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського, під час якої він заявив про намір припинити повноваження Верховної Ради та оголосити дострокові вибори.