Порошенко: ключ до миру знаходиться у Москві

Президент Петро Порошенко розповів, що ключ до миру в Україні знаходиться у Москві.

Про це він сказав під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, передає прес-служба глави держави.

«Багато хто досі не робить висновків і полюбляє казати про те, що мир в Україні прийде незабаром. Це ще одна популістська обіцянка: мир незабаром; достатньо постукати у двері Путіна, попросити миру та одразу його отримати», – сказав Порошенко.

Глава держави зазначив, що «на порозі не мир, а агресор і ми маємо бути готові до єдиної відповіді агресору».  

Порошенко додав, що мир може бути лише на основі національних інтересів України, на основі міжнародного права, лише з поверненням суверенітету та територіальної цілісності України.

«Ми принесемо мир, якщо Росія повернеться до ситуації хоча б як у 2013 році. Ключі до миру, на жаль, не в Києві, не в Брюсселі, Оттаві чи Вашингтоні. Ключі до миру – в Москві. Ми маємо використати кожний інструмент в нашому розпорядженні для того, щоб посадити Путіна за стіл переговорів. Так, як ми зробили у 2014 та 2015 роках під час підписання Мінських угод», – наголосив він.

За словами президента, в українському Парламенті ведуться дуже важкі переговори щодо Мінських угод вже чотири роки.

«Багато партійних лідерів, в тому числі ті, хто сьогодні тут, кажуть, що це катастрофа. Що саме? Те, що ми чітко зафіксували в Мінських угодах, що всі іноземні війська мають бути виведені з України? Те, що ми маємо контролювати кордон між Україною та Росією? Те, що ми кажемо Путіну вивести артилерію, танки, системи залпового вогню та іншу зброю, яка вбиває українців? Ні. В нас є можливість поновити український суверенітет та повернути мир в Україну», – впевнений Порошенко.

Нагадаємо, раніше Порошенко вибачився за те, що чотири роки тому обіцяв закінчити АТО на Донбасі за години.