Просто приєднати окуповані території проблематично, потрібно боротися за людей, – Юрій Гусєв

Юрій ГусєвНа думку громадського і політичного діяча, екс-заступника міністра оборони Юрія Гусєва, без спільного прагнення людей жити в одному соціокультурному просторі процес повернення та реінтеграції тимчасово окупованих територій ОРДЛО та Криму неможливий.

Про це Юрій Гусєв написав у колонці на «Українській правді».

«Наслідком будь-яких бойових дій є психологічна травма для всього суспільства. У нашому випадку – суспільства по «обидва боки» лінії фронту. Тому просто «приєднати» території навіть тоді, коли ми повністю звільнимо їх від присутності агресора, буде проблематично», — зазначив Юрій Гусєв.

Раніше він був прихильником повернення Донецька та Луганська військовим шляхом. Але після п’яти років неоголошеної війни і вивчення досвіду інших країн, зробив висновок, що повернення територій неможливе без спільного прагнення людей жити в одному соціокультурному просторі.

«З одного боку, мені, як і багатьом українцям, поки що складно уявити співіснування в рамках однієї країни з людьми, які ходили на «референдуми» та виходили на «паради українських полонених» у Донецьку. З іншого боку, я розумію, що в окупації живуть наші співгромадяни, які виявилися справжніми заручниками», — написав Юрій Гусєв.

Тому будь-яким рішенням щодо амністії або покарання має передувати тривалий та непростий діалог всередині самого українського суспільства.

«Це нелегкий шлях, але ми мусимо його пройти. Ми маємо почати ставити собі незручні запитання і давати неприємні відповіді. Наприклад, яку ціну кожен з нас готовий заплатити за повернення Донбасу та Криму? Якою має бути Україна майбутнього після деокупації? Це і стане нашою великою Перемогою», — підсумував Юрій Гусєв.

Нагадаємо, загальна площа окупованих Росією територій сьогодні дорівнює 44 тисячі квадратних кілометрів, що складає майже 7% всієї території нашої держави. За приблизними підрахунками експертів, на тимчасово окупованих територіях ОРДЛО та в Криму проживає щонайменше 4 мільйони українців.