Річниця ООС: чого вдалося досягти українській армії

2 травня 2019 року – перша річниця початку операції Об’єднаних сил в Україні. Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв на брифінгу розповів, що вдалося досягти Збройним силам України за цей час.

Росія створила військове командування на території окупованих територій Донбасу, і це спонукало керівництво України припинити АТО (антитерористичну операцію) та перейти до операції військової – операції Об’єднаних сил.

Читайте також: Бойовики не припиняють завдати ударів по воїнах ОС: є пораненні

У дуже стислі терміни вдалося організувати роботу Об’єднаних сил – вже 30 квітня 2018 року усі підготовчі роботи завершили. Попри те, що формат операції передбачав не лише військові завдання, а й правоохоронні, гуманітарні заходи. До того ж – допомогу у відновлення інфраструктури регіону і створення умов для подальшого мирного життя.

Все це відбувалося під шалену канонаду з усіх калібрів, якими російські загарбники випробовували нас на міцність. Але ми вистояли!
– наголосив Наєв.

Об’єднанні сили стабілізували лінію зіткнення і продовжили боротьбу із ворогом. Серед найбільших досягнень командувач ООС відзначив:

• Примушення ворога до зменшення інтенсивності вогню.
• Зменшення кількості втрат з боку ЗСУ.
•  Зниження рівня злочинності в регіоні.
• Допомога у будівництві мостів, доріг та лікарень.
• Створення належних умов для життя цивільного населення.

Сергій Наєв відзвітував про рік роботи Об’єднаних сил

Окремо генерал зазначив, що протягом року і без порушення мінських домовленостей ЗСУ повернули під контроль України приблизно 24 квадратних кілометри території. Мовиться про три населених пункти – хутір Вільний, Південне, Шуми.

Читайте також: На Донеччині 18-річний хлопець виявив сховок зі зброєю (фото)

До того ж, ЗСУ:

– розмінували 4,5 тисячі гектарів,
– знищили 52 тисячі 655 вибухонебезпечних предметів,
– вилучили з незаконного обігу 374 одиниці зброї, 252 кілограми вибухівки, понад 300 тисяч боєприпасів.

На користь держави вилучили матеріальні цінності, які використовувались у незаконний спосіб, на суму приблизно 274 мільйони гривень.

Виступ командувача ООС Сергія Наєва: дивіться відео