Ризик ядерної війни зараз вищий, ніж будь-коли з 1945 року, – ООН

Ризик конфлікту з використанням ядерної зброї є найвищим з часів Другої світової війни, попередила старший експерт з безпеки ООН.

Рената Дван, директор Інституту досліджень ООН з роззброєння, заявила журналістам у Женеві, Швейцарія, що підґрунтя для контролю над озброєннями змінюється, частково через стратегічну конкуренцію між США та Китаєм, – інформує видання Independent.

«Я думаю, що це, насправді, заклик до визнання того, що ризик ядерної війни є особливо високим, ніж будь-коли з часів Другої світової війни», – сказала вона.

Традиційні механізми контролю за озброєннями під загрозою через появу нових видів війни, поширення збройних формувань й сил приватного сектора та нових технологій, які розмивають межу між злочином та обороною, пояснила вона.

З переговорами про роззброєння, що зайшли в глухий кут в останні 20 років, 122 країни підписали договір про заборону ядерної зброї, частково через розчарування і частково через визнання існуючих ризиків, додала вона.

Угода про заборону ядерної зброї, яка офіційно називається Договір про заборону ядерної зброї, була підтримана Міжнародною кампанією щодо скасування ядерної зброї, яка отримала Нобелівську премію миру у 2017 році.

Договір дотепер ратифікували 23 з 50 країн, проте, йому чинять опір США, Росія та інші держави з ядерним озброєнням.

Пані Дван заявила, що світ не повинен ігнорувати небезпеку ядерної зброї.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK