Суд над українськими моряками у Криму: що відомо на даний момент

З’явилися подробиці судового засідання, яке проходить у Київському райсуді Сімферополя. Нагадаємо, саме там зараз судять українських військових моряків, які 25 листопада були захоплені в полон біля Керченської протоки.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, за словами журналіста Антона Наумлюка, 27 листопада запобіжний захід будуть обирати для 12 моряків, для інших – завтра.

Прямо зараз проходить судове засідання по мірі запобіжного заходу для моряка Юрія Будзила. У цій справі суддя – Андрій Долгополов. Крім нього, запобіжний захід сьогодні  виноситимуть судді: Віктор Можелянский і Михайло Білоусов.

Наумлюк також повідомляє, що заступник начальника слідчого відділу УФСБ по Криму і Севастополю Сергій Кулаков клопотав про взяття під варту моряка Юрія Будзила. При цьому термін ув’язнення в постанові не вказано.

“Це не коректний з юридичної точки зору документ, нічого не значущий через те, що не вказаний термін ув’язнення під варту”, – цитує журналіст адвоката Еміля Курбединова.

360tv у своєму Telegram-каналі пише, що слідство просить заарештувати військовослужбовця ВМС України Володимира Варимеза до 26 січня.

Цитата: “За даними слідства, військовослужбовець ВМС України Володимир Варимез намагався втекти, не реагував на звернення прикордонної служби, «залишаючись на волі, може сховатися від слідства». Сам Варимез вину не визнав. Захист вважає, що можливий арешт на два місяці суворим і просить відмовити в задоволенні клопотання слідства”.

В результаті Київський районний суд Сімферополя заарештував на два місяці – до 25 січня 2019 року члена екіпажу буксира “Яни Капу” Віктора Варимеза.

ОНОВЛЕННЯ 15:18

На два місяці суд заарештував Сергія Цибізова.

Антон Наумлюк додає, що українські моряки звинувачуються в незаконному перетині кордону Росії з частини 1 статті 322 КК РФ. Російські слідчі стверджують, що незаконне перетинання сталося в точці з координатами 44 градуси 52,7 хвилини північної широти та 36 градусів 31,3 хвилини східної довготи.

Суд над українськими моряками у Криму: що відомо на даний момент

15:40

Цибізов сказав адвокату, що його не катував, проте “тиснули психологічно для дачі необхідних показань”.

Провину він не визнав, заявив, що виконував накази вищого начальства.

15:55

Список затриманих українських моряків (за матеріалами слідства)

Будзыло Ю.А.
Зинченко В.А.
Опрыско А.А.
Цыбизов С.А.
Артеменко А.А.
Терещенко В.А.
Семидоцкий Е.В.
Беспальченко В.А.
Шевченко А.А.
Варимез В.К.
Власюк М.Б.
Головаш Б.О.
Чулиба С.Р.
Мельничук О.М.
Небылица Б.П.
Костышин В.А.
Попов С.Н.
Безъязычный Ю.Ю.
Мокряк Р.Н.
Эйдер А.Д.
Сорока В.В.
Драч А.Л.
Лисовой В.В.
Гриценко Д.В

16:10

На два мiсяцi заарештовано старшого матроса буксира “Яни Капу” Віктора Беспальченка.

16:30

Адвокат Едем Семедляєв відвідав свого підзахисного командира буксира “Яни Капу” Олега Мельничука в Білогірському ІВС.

“Тримається добре. Розповів, що коли затримували піддався фізичній дії, але сильно не били. Його допитали, він розповів, як було: “Стояли, чекали лоцмана, потім на нас напали. Крдону ми не порушували, винним себе не вважаю”, – розповів адвокат. Також Мельничук сказав, що розуміє, що “це політична справа, і моряки стали заручниками ситуації”.

Разом з ним в Білогірськ привозили Євгена Семідоцкого і В’ячеслава Зінченка. Однак слідчий стверджує, що Зінченко міститься в Алуштинському ІВС.

У всіх трьох суд з обрання ззапобіжного заходу завтра.

16:40

У Київському райсуді Сімферополя дозволили фотозйомку. На фото – Будзило і адвокат Айдер Азаматов.

Суд над українськими моряками у Криму: що відомо на даний момент

18:20

Київський районний суд Сімферополя на два місяці заарештував старшого матроса буксира “Яни Капу” Володимира Терещенка. У нього, також як у Володимира Варемеза, були адвокати за призначенням.

Нагадаємо, пораненим моряка запобіжний захід обиратимуть в Керчі.

Один з членів екіпажу російського прикордонно-сторожового корабля ФСБ РФ «Изумруд», який 25 листопада стріляв по військовому катер ВМС України «Бердянськ», виявився колишнім українським військовим моряком.