Суд завернув справу проти прокурора ГПУ і адвоката, які за $200 тис. нібито обіцяли зняти арешт з газу

Шевченківський суд Києва повернув обвинувальний акт щодо екс-прокурора ГПУ Ігоря Чорного і адвоката Віктора Мельниченка, яким інкримінується замах на шахрайське заволодіння коштами.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Рішення прийнято 17 жовтня 2018. Попри це повний текст досі не оприлюднено. До реєстру внесено тільки вступну і резолютивну частину ухвали. Відтак невідомо, що стало причиною для повернення обвинувального акту.

Нагадаємо, що екс-прокурор і адвокат підозрюються у замаху на шахрайське заволодіння коштами директора ТОВ «Фаворит систем» – 247 тис. грн і 190 тис. доларів.

У березні 2016 року Печерський суд відмовив директору «Фаворит систем» Дмитру Світличному у скасуванні арешту газу у кримінальному провадженні. Як зазначено в ухвалі суду, після засідання прокурор начебто порадив Світличному звернутися до конкретного адвоката, запевнивши, що це єдиний спосіб і інакше він нічого не доб’ється. Пізніше адвокат, за версією Світличного, сказав, що потрібно $200 тис., з яких 150 тисяч – прокурору, а решта – адвокатові. Клієнт звернувся до правоохоронних органів. Прокурора і адвоката затримали після передачі коштів.9 грудня 2016 прокурора Чорного було звільнено з органів прокуратури.

У грудні 2017 адвокат Мельниченко написав заяву в поліцію. А саме, що клієнт начебто  вдався до провокації підкупу, а також втручався в його діяльність як захисника. У результаті незаконних дій Світличного, на думку Мельниченка, Генеральною прокуратурою розпочате кримінальне провадження стосовно нього.

Газ був арештований у 2014 році у справі про розтрату майна «Укргазвидобування». Він обліковується за фірмою «Фаворит Систем», і видобутий за договором про спільну діяльність між ПАТ «Укргазвидобування», ТОВ «Кувейт Енерджі Юкрейн» і «Фаворит Систем».