Тимчук пропонує психологічну експертизу для всіх депутатів без винятку: «Вони мають надавати довідки про психічний стан»

Депутати мають надавати довідки про психічний стан, як це роблять держслужбовці, коли їх беруть на роботу.

Таку думку висловив на засідання круглого столу в Укрінформі на тему: «Парламентський тероризм» як новий напрям російської гібридної війни» народний депутат, координатор проекту «Інформаційний спротив», керівник НО «Центр військово-політичних досліджень» Дмитро Тимчук.

«Щоб не повторилась ситуація як з Савченко, вирішити проблему можна шляхом змін у законодавстві, щоб людина до парламенту приходила принаймні психічно здорова», — сказав Тимчук.

Водночас він зауважив, що не знає чи буде підтримка парламентом цього питання.

У свою чергу, політичний експерт Володимир Цибулько зауважив, що він особисто будучи депутатом у 4-му скликанні вніс законопроект про обов’язкову перевірку всіх кандидатів в депутати на психологічний стан, «але і досі такого фільтру немає».

Як відомо, держслужбовці високого рангу при влаштуванні на роботу надають сертифікат про проходження профілактичного психологічного огляду та медичну довідку про проведення беззв’язкового попереднього та періодичних психологічних оглядів.