Трагедія у Росії: все, що відомо про секретний “Лошарік” та його екіпаж

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що частина інформації про загибель моряків-підводників є держтаємницею. ЗМІ володіють деякими відомостями.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “ВВС”, від офіційних осіб Росії надходить дуже мало інформації про трагедію в Баренцевому морі.

Журналісти спробували зібрати воєдино наявні відомості.

Стало відомо, що загиблі моряки служили у військовій частині 45707, яка дислокується в Петергофі – історичному передмісті Санкт-Петербурга. Імена загиблих підводників офіційно не називаються. Відомо, що серед них було сім капітанів першого рангу і двоє героїв Росії. Міністр оборони Сергій Шойгу повідомив, що члени екіпажу підводного човна проводили дослідження по вивченню гідросфери Землі.

Брянський телеканал “Міський” повідомив, що на борту перебував 37-річний капітан 2-го рангу Дмитро Соловйов, уродженець Брянської області. Міноборони РФ підтвердило цю інформацію.

Причину пожежі російська влада не називає. Слідчий комітет почав перевірку за фактом загибелі моряків.

За версією ЗМІ, мова може йти про атомний глибоководний підводний човен АС-31 (раніше називався АС-12) проекту 10831, що отримав неофіційну назву “Лошарік”. Його називають атомною глибоководною станцією.

В даний час апарат знаходиться на базі в Сєвероморську, де його обстежують експерти.

Російські фахівці заявляли, що цей човен, хоча і належить міністерству оборони, призначений для наукових досліджень. В американських ЗМІ звучала версія про можливе застосування цього апарату для підводних диверсій.

Жителі Мурманської області в пам’ять про загиблих несуть квіти до меморіалу військовим морякам біля храму Спас-на-Водах в Мурманську, де в середу пройде поминальна служба. На сайті храму опублікований список загиблих, однак вказані лише їхні імена.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про загибель чотирнадцяти моряків в результаті пожежі на глибоководному атомному підводному човні АС-12.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.