У Франції запрацював стартап по переробці старих авто на електромобілі

У Франції компанія Transition-One за приблизно 5 тисяч євро може переробити 10-річний автомобіль з двигуном внутрішнього згорання на електричний транспорт. Таким чином, клієнти можуть заощадити гроші й уникнути неприємної ситуації, коли улюблене авто потрапить під заборону у низці міст Європи.

Про це пише Bloomberg, додаючи, що французький стартап розробив технологію модернізації, яка додає електричний двигун, батареї й підключену до них приладову панель на старі моделі. Приміром, перетворення старих Fiat, Chrysler, Volkswagen, Renault обійдеться у приблизно 8,500 євро. Але ця сума скоротиться до 5 тисяч, якщо уряд Франції ухвалить субсидії, передає УНІАН.

«Я надаю послуги людям, які не можуть собі дозволити витратити 20 тисяч євро на новенький електромобіль», — каже засновник компанії Аймерік Лібо, стоячи поруч зі своїм першим «прототипом».

Це Renault Twingo 2009 року випуску. Тепер у ньому встановлений електродвигун і батарея із запасом струму на 180 кілометрів.

«Ми перетворюємо найпопулярніші моделі в Європі в електромобілі», — додав він.

Лібо розраховує, що регулятори у Франції й інших країнах Європи дадуть схвалення на технологію компанії до кінця року. Тестові замовлення заплановані на вересень. Разом з тим, існують і ті, хто скептично ставиться до такого оновлення стариш машин і привабливості рішення. Професор автомобільних технологій з Технологічного університету Мюнхена Маркус Лінкамп застерігає про ризики, які можуть виникнути через помилки.

«Технічно можливо перетворити звичайну машину в електромобіль. Питання лише чи є в цьому сенс і наскільки великими будуть зусилля?», — каже експерт.