У Києві керівництво держпідприємства розікрало 23 млн грн

Служба безпеки України підозрює керівництво державного підприємства «Київмашсервіс» у розкраданні держкоштів у розмірі 23 млн гривень.

Про це інформує прес-центр спецслужби.

За даними слідства, фактично непрацююче підприємство мало право здавати в оренду майно, яке не задіяне у виробничій діяльності, 70% доходу від якого повинно йти в держбюджет.

Починаючи з 2013 року, керівництво держпідприємства укладало відповідні договори зі спорідненою комерційною структурою без узгодження з органами управління.

В результаті таких дій ділки фактично безкоштовно користувалися цілісним майновим комплексом підприємства та 3,2 га землі. За попередніми висновками експертів, мінімальні збитки державі становлять 23 млн гривень.

Водночас, використовуючи іншу схему, керівництво підприємства планувало створити штучну заборгованість перед афілійованою фірмою для передачі їй за борги частини нерухомості й землі держпідприємства.

Під час обшуків було вилучено документацію, яка доводить проведення оборудки. Одному із керівників держпідприємства оголошено про підозру, триває досудове слідство.