В уряді пояснили, чому пенсії вирішили підвищити перед виборами

Підвищення пенсій для 10 мільйонів пенсіонерів України відбувається незалежно від майбутніх президентських виборів, а лише через отримання відповідних ресурсів, які дозволяють, згідно з чинним законодавством, реалізувати це рішення.

Про це у ефірі Прямого заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Я здивований і обурений цинізмом деяких опозиційних лідерів і тих, хто критикує ці ініціативи. На їхню думку, потрібно взагалі припинити збільшувати зарплати, пенсії і так далі, поки політики не «награються» у президентські вибори. Але ми знаходимо можливості, коли вони з’являються – ми відразу їх реалізовуємо», – запевнив він.

Розенко також навів у приклад 2017 рік, коли було проведено осучаснення пенсій.

«Хочу нагадати приклад 2017 року, коли у жовтні місяці, коли ми отримали за рахунок підвищення мінімальної заробітної плати додатковий ресурс 20 мільярдів гривень, то одразу провели 1 жовтня 2017 року осучаснення пенсій. Так само і сьогодні автоматично проводиться осучаснення пенсій для 10 мільйонів пенсіонерів», – заявив віце-прем’єр.

За його словами, справді є певна несправедливість у тому, що отримують найбільший перерахунок пенсій люди з великим стажем роботи і якщо вони вийшли з високих заробітних плат, але є ціла низка категорій громадян – це в першу чергу людей, які працювали у сільському господарстві, у бюджетній сфері, у медицині, освіті – в яких були маленькі заробітні плати ще СРСР.

Розенко також додав, що ресурси для підвищення пенсій з’явились від масового розмитнення автомобілів, які були ввезенні в Україну на іноземній реєстрації.

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики Андрій Рева заявляв, що пенсіонерам перед виборами одноразово виплатять 2410 гривень.