«Велика сімка» зробила заяву проти Росії та на захист українських моряків

Міністри закордонних справ країн-членів «Великої сімки» (G7) закликали Російську Федерацію звільнити українських моряків і судна, обстріляні й захоплені в Азовському морі у неділю, 25 листопада.

Про це йдеться у спільній заяві країн G7, опублікованій на сайті МЗС Канади.

«Ми, міністри закордонних справ країн «Великої сімки»: Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та Сполучених Штатів Америки, а також високий представник Європейського союзу, висловлюємо нашу серйозну стурбованість діями Росії проти України у Керченській протоці і навколишніх водах, які небезпечно підвищили напруженість», – заявляють політики.

Глави МЗС країн «Великої сімки» підкреслюють: Росія не має виправдання у використанні військової сили проти українських кораблів та їхнього екіпажу.

G7 закликала РФ негайно звільнити затриманих моряків і судна, а також не перешкоджати законному проходженню кораблів через Керченську протоку.

Нагадаємо, ситуація у Керченській протоці Азовського моря між Росією і Україною значно загострилася в неділю, 25 листопада.

Зранку прикордонний корабель Російської Федерації протаранив буксир Військово-морських сил України під час планового переходу з порту Одеси в порт Маріуполь. Після чого почав набирати обертів конфлікт, який закінчився взяттям у полон українських моряків.

Раніше вимогу до РФ звільнити захоплені українські судна і екіпажі висунув Європейський союз.