Як розпізнати настання кризи середнього віку: головні ознаки

Психолог Ангеліна Колесніченко розповіла про ознаки, які можуть свідчити про те, що у чоловіка почалася криза середнього віку   – це може статися несподівано  навіть для нього самого.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “24 канал“.

Криза середнього віку може спостерігатися у чоловіків після 40. Однак вона все частіше зустрічається і після 35, і також і до 50 років.

1. Догляд за зовнішністю.

Чоловік може почати купувати собі креми, фарбувати волосся, переживати про те, як він одягається. Він намагається зупинити старіння і повернутися у свій розквіт.

2. Одержимість спортом.

Раніше він сидів цілими днями на дивані, а тепер раптом почав ходити в спортзал. Він хоче зберегти молодість і довести собі й іншим, що ще в формі, попри вік.

3. Ностальгія в розмовах.

Він починає часто згадувати старі часи. Для чоловіка в кризі майбутнє дуже неясне і лякає, тому він швидше озирається назад і згадує найкращі дні свого життя.

4. Депресивні моменти.

У період кризи середнього віку емоційний стан чоловіка дуже хиткий. Жалість і переживання можуть привести його до депресії. Він може втрачати мотивацію робити те, що йому подобалося, може віддалятися від сім’ї й близьких.

5. Бажання завести нове хобі.

Він намагається відволіктися від свого віку, від рутини, наздоганяючої кризи, тому починає займатися чимось зовсім новим.

6. Імпульсивна поведінка.

Він може приймати несподівані рішення, ні з ким не порадившись: звільнитися з роботи, зробити велику покупку, переїхати в інше місто. Він вважає, що такими рішеннями може взяти життя під контроль.

7. Втрата інтересу до сім’ї.

Раніше він проводив багато часу з дружиною і дітьми, але тепер постійно в роботі, в новому захопленні, з друзями, на тренуванні. Він майже не спить з дружиною. Він просто відволікається від рутини, щоб не відчувати себе в кризі.

8. Ворожість до сім’ї.

Під час кризи чоловік може зриватися і дратуватися. Він може підсвідомо звинувачувати сім’ю в тому, що він не реалізував свої мрії.

Як відомо, низький рівень тестостерону – основного чоловічого статевого гормону – негативно впливає на якість життя. Тож багато чоловіків вдаються до вживання ліків. Фахівці назвали 5 способів підняття рівня даного гормону, що не вимагають істотних зусиль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.